Як правильно застосовувати борну кислоту — інструкція для садівників
За умови достатку сучасних добрив і препаратів ми часом забуваємо прості засоби та рецепти. Серед них борна кислота, яку багато хто використовує для закапування в догляд дитині та як засіб від тарганів можна ще використовувати як мікродобриво, стимулятор для пророщування насіння й підвищення врожайності, інсектицид і фунгіцид.
Бор — один із найважливіших мікроелементів у житті рослин. Він нормалізує синтез азотистих речовин, покращує обмінні процеси та підвищує вміст хлорофілу в листі. Якщо кількість доступного бору в ґрунті відповідає нормі, збільшується врожайність, вологість плодів, зростає загальна стійкість рослин до несприятливих умов.
Борна кислота (Н3ВОз)
Це найпростіше та доступне з'єднання бору, тому широко використовується в різних добривах. Являє собою безбарвну кристалічну речовину у формі лусочок без запаху, легко розчиняється у воді, кислотні властивості дуже слабкі.
Її застосування дає гарні результати на дерново-підзолотистих, сірих і бурих лісових ґрунтах, але потрібно і в чорноземній
зони на легких ґрунтах. Особливо потрібні такі підживлення на ділянці з чималим вмістом карбонатів, темно-хвильових або осадових ґрунтах, а також на кислих ґрунтах після вапняння. Застосування борної кислоти сприяє збільшенню кількості зав'язок на плодово-ягідних культур, стимулює утворення нових точок росту стебел і коренів, вміст цукру та смакові якості плодів.
Борна кислота належить до найнижчого, 4-го класу небезпеки шкідливих речовин. Не шкодить людині у разі потрапляння на шкіру, але може накопичуватися в організмі, оскільки бор повільно виводиться нирками.
Скільки бору потрібно рослинам
Бор у рослині є «фіксованим» елементом — він необхідний упродовж усього періоду вегетації. Але надлишок бору в ґрунті небезпечний: він провокує опік нижніх листя, всихання країв аркуша — листя жовтіють, відмирають і опадають. Щоб грамотно використовувати борну кислоту, необхідно враховувати потреби садових культур у борі. За цією ознакою вони діляться на 3 групи:
- Висока: яблуня, груша, кольорова та брюссельська капуста, буряк, штани.
- Середня: томат, морква, салати, кісточкові культури.
- Мала: трави, квасоля, горох, картопля та полуниця. Хоча картопля та полуниця належать до третьої, найменш залежної від кількості бору групи, брак цього елемента серйозно позначається на цих культурах.
Симптоми надлишку бора: куполоподібна форма листя, загортання всередину їхніх країв, загальне пожовтіння аркуша. Першими страждають старе листя. Високий вміст бору в кормових рослинах призводить до важких хронічних захворювань у тварин.
Основні | |
---|---|
Препаративна форма | Паста |
Характер дії пестициду | Контактно-кишковий |
Хімічний склад | Неорганічні |
- Ціна: 20 ₴