Інсектицид Фантом Новітній Американський препарат ПРОТИ томатна міль, (Тута абсалюта, томатна мінуюча міль, tuta absoluta)
Хлорфінапір 21,45%
Шкідливий об'єкт: кліщ, тріпс, білокрилка, тута абсолюту
Це самий ефективний інсектицид-акарицид на всіх стадіях розвитку кліща,
Має широкий спектр дії на багатьох культурах, володіє контактно-кишкової активністю при обробці листя, а також помірною залишковою активністю на рослинах.
Інсектицид-акарицид з найефективнішим дією на всіх стадіях розвитку кліща і проти тута абсолюту 625 ml. Не має аналогів у світі. Швидкий і ефективний спосіб позбутися кліща — це застосувати PHANTOM/ ФАНТОМ . Інсектицид Фантом, проти тута абсолюту 625 ml
Опис
Інсектоакарицид широкого спектру дії на багатьох культурах, що володіє контактної та кишкової активністю при обробці листя, а також помірною залишковою активністю на рослинах.
Виявляє хорошу трансламінарну але обмежену системну активність в рослинах.
Норма витрати: 5 мл на 10 л. водиБатьківщиною томатної молі (Tuta absoluta Meyr.) є регіони центральної та південної Америки, де вона поширена. Шкідник має кілька назв: південноамериканська томатна міль, томатний листової мінер, південноамериканський томатний точильник.
Томатна міль пошкоджує рослини пасльонових в будь-якій фазі – від початку сходів до повного дозрівання врожаю. Крім томатів, вона пошкоджує баклажани, перець, фізаліс, картопля і багато дикорослі і декоративні рослини пасльонових. Об'єктом живлення для томатної молі може бути велика кількість рослин, і в разі її появи на новій території вона може пошкоджувати місцеві види рослин, які раніше не виступали для неї об'єктом живлення.
Tuta absoluta є комах з повним циклом перетворення і високим коефіцієнтом розмноження.
Метелики невеликі, з розмахом крил 10-12мм. Хоботок короткий, трубкоподібний, загнутий назад. Вусики чорні з світло - сірої кольчатостью. Голова сіра, темніють до шиї. Передні крила сірі за рахунок темних лусочок з білими підставами, з рудувато-бурим і білим крапчастість і характерними чорними плямами, облямованими рудувато-бурим або жовтим кольором; костальный край чорнуватий. Нижня сторона черевця кремова. Задні крила темно-сірі, прояснені до основи.
Імаго томатної молі найбільш активно в сутінках і на світанку, в денний період метелик ховається серед листя рослини-господаря. Згідно з результатами досліджень, найбільша кількість самців було спіймано в феромонні пастки в період з 7 до 11 години ранку.
Шкідник в залежності від погодних умов здатний дати до 12 поколінь за рік. Наприклад, у лабораторних умовах при постійній температурі 25°C і відносній вологості 75% цикл розвитку шкідника склав 29 днів, в польових умовах даного регіону (Чилі) томатна міль давала до 8 поколінь за рік. Оскільки шкідник здатний розвиватися в закритому ґрунті, кількість поколінь за рік може перевищувати результати польових досліджень. Шкідник здатний зимувати на стадії яйця, лялечки або імаго.
Згідно з проведеним у польових умовах дослідженнями на 100 самців доводилося 133 самки, при цьому дорослі особини самців живуть довше ніж самки. У середньому імаго самців живе від 19 до 42 днів, в той час як самки 18-38 днів. Дорослі особини протягом життя спаровуються кілька разів, парування починається вже на наступний день після виходу імаго з лялечки. На другий день після спарювання самки починають яйцекладку, при цьому одна самка здатна відкладати від 60 до 120 яєць, по одному зрідка по кілька яєць на всі надземні частини рослини. Яйця дрібні циліндричні, кремово - жовті, розміром 0,35 мм
Самки відкладають яйця протягом усього дня, але пік яйцекладки доводиться в нічний час. Негативна особливість даного шкідника при проведенні заходів контролю полягає в тому, що томатна міль має розтягнутий період яйцекладки. Понад 70% усіх яєць самки відкладають на протязі 5 днів і близько 90% яєць відкладається протягом 10 днів, при цьому яйцекладка може знаходитися як з верхньої, так і з нижньої частини листка рослин. Дослідження показали, що шкідник здатний відкладати яйця на протязі 20 днів.
Гусениця виходять з яєць вранці і відразу проникають в тканину рослини, де тут же починають харчуватися, створюючи ушкодження у вигляді хв. Вийшла з яйця гусениця спочатку зелена з чорною головою. По мірі росту вона набуває червоний відтінок. На спинній стороні першого грудного сегмента гусениці видно характерне напівкругле чорне пляма, якого немає у гусениці картопляної молі. Доросла гусениця близько 9мм у довжину. Довжина лялечки - близько 6мм.
Згідно лабораторних досліджень, 96,8% личинок вылуплялись в період від 6 до 9 години ранку.
На молодих рослинах гусениця пошкоджує листки, стебла, пагони, квіти томатів, а пошкодження плодів спостерігається на всіх стадіях їх дозрівання. Міни гусениці збільшуються по мірі зростання самої гусениці. У важких випадках пошкодження гусень може повністю з'їдати листя томатів, залишаючи лише жилки. Перед окукливанием гусениця плете шовковий кокон або робить його у вигляді згорнутих листя. Вона не впадає в діапаузу до тих пір, поки доступний харчовий ресурс.
Мінімальна температура для розвитку томатної молі становить 8,1°C. Для розвитку яєць температура не повинна бути нижче 6,9°C, для гусениці це значення становить 7,6°C, а для лялечок – 9,2°C.
МОНІТОРИНГ
Для проведення ефективного моніторингу томатної молі необхідно:
- Проводити обстеження рослин поблизу теплиць, які можуть виступати в ролі господаря для томатної молі, на предмет присутності личинок і дорослих особин;
- Перевіряти пакувальні матеріали і тару, які можуть стати притулком для шкідника;
- Постійно обстежити плантації томатів на факти присутності пошкоджень. Згідно з дослідженнями, більшість нових пошкоджень зосереджені у верхньому і середньому ярусі рослин, тому в першу чергу саме на ці частини необхідно звертати увагу;
- Також важливо перед прийняттям рішення детально вивчити особливості морфології та екології шкідника, щоб не переплутати томатну міль з іншими шкідниками, такими як картопляна міль (Phthorimaea operculella Zel).
БІОЛОГІЧНІ МЕТОДИ БОРОТЬБИ
- Феромонні пастки. Вони являють собою приманку, складовими компонентами якої є феромонный диспенсер – гумовий елемент, оброблений штучно синтезованим гормоном самки, приманивающий самців шкідника, власне корпусу самої пастки. Ефективність використання феромонних пасток у відкритому грунті знижується, а основна їх роль в даних умовах – це виявлення періоду літа ключового об'єкта, що допомагає визначиться з термінами проведення інших ефективних заходів контролю.
- Використання природних ворогів шкідника для їх контролю. До них відноситься використання яйцеедов — розкидання яєць природного ворога (Trichogramma pretiosum, Trichogramma achaeae, і Trichogrammatoidea вactrae) томатної молі на початкових стадіях її появи, що забезпечує високу ступінь контролю шкідника.
- Використання личинок паразитів. Основну частину свого життя личинки знаходяться в мінах, однак у прохолодний період доби вона може виходити з них, що робить її вразливою до паразитів і хижаків, одними з таких є клопи Macrolophus pygmaeus і Nesidiocoris tenuis. Вони харчуються яйцями і личинками томатного мінера, однак клопи є властивими комахами для території Іспанії.
- Використання бактерій Bacillus thuringiensis. Позитивні результати отримані при використанні гриба Metarhizium anisopliae. Молоді самки, інфіковані цим грибом, не зменшували свою плодючість, проте смертність жіночих особин була на 37% вище, а самі яйця піддавалися інфікування через 72 години.
ХІМІЧНІ МЕТОДИ БОРОТЬБИ
Для контролю личинок туты абсолюти в Іспанії використовують інсектициди на основі спіносаду, імідаклоприду, дельтаметрина і Bacillus thuringiensis var. kurstaki. Хлорпірифос є невід'ємною частиною контролю даного шкідника в Італії. Абамектин, спиносад, імідаклоприд, тіаклоприд, люфенурон і Bacillus thuringiensis var. kurstaki рекомендовані при плануванні заходів контролю томатного шкідника.
- Спиносад (Спінтор) – це продукт аеробної ферментації грунтової бактерії Saccharopolyspora spinosa, який забезпечує високий рівень контролю лускокрилих шкідників і володіє низьким рівнем токсичності для нецільових об'єктів. Діюча речовина діє на нервову систему шкідника, викликаючи параліч. В організм проникає через кутикулу і травну систему. Спиносад высокотоксичен для бджіл, хоча після висихання він для них менш небезпечний.
- Абамектин (Вермитек) є продуктом ферментації грунтової бактерії Streptomyces avermitilis, а також володіє трансламінарну дію. Діюча речовина уражає нервову систему комах і кліщів, викликаючи параліч протягом кількох годин. В першу чергу це препарат кишкової дії з вираженою контактною активністю. Інсектицид використовується для контролю кліщів і мінерів. Препарат є високотоксичним для бджіл.
- Еммамектин-бензоат (Проклейм) є другим поколінням абамектина, однак він має більш сильну дію на шкідників при використанні більш низьких норм.
- Неонікотиноїдні інсектики. Імідаклоприд (Варант, Когинор, Коннект, Конфідор Максі та ін) і тіаклоприд (Біскайя, Вирій, Тианид, Каліпсо) є токсичними для широкого спектру сисних і гризучих шкідників. Найбільш широко використовуваним інсектицидом з даної групи є імідаклоприд, який носить системний характер дії, а також має тривалу залишкову активність в першу чергу проти сисних комах. На томатах імідаклоприд використовується проти попелиці, колорадського жука та білокрилки.
- Хлорантраніліпрол (Кораген, Волиам Флекси) є відносно новим інсектицидом для контролю лускокрилих і деяких інших видів комах. Інсектицид викликає швидкий параліч з подальшою смертю шкідників. З-за нового механізму дії хлорантранилипрола препарат дозволяє проводити контроль стійких до інших інсектицидів шкідливих комах. Однак дане діюча речовина має негативний вплив на ентомофагів і запилювачів, але якщо залишки інсектициду висохли, то препарат має низьку токсичність для бджіл. Також великим плюсом даного інсектициду є його овицидное і ларвицидное дію, завдяки якому забезпечується більш ефективний контроль лускокрилих комах. Діюча речовина добре поглинається кореневою системою томатів, після чого здійснює транслокації в надземну частину рослини, де залишкова дія препарату зберігається близько 28 днів. Наземне обприскування томатів забезпечує контроль шкідників протягом 18 днів.
ІНТЕГРОВАНА СИСТЕМА ЗАХИСТУ
- Установлення феромонних пасток для виявлення дорослих особин на ранніх стадіях їхньої появи, а також візуальний огляд рослин на предмет виявлення яєць шкідника.
- Розкидання трихограматид (Trichogrammatoidea bactrae), у разі перших випадків виявлення дорослих особин або яєць шкідника.
- Використання Bacillus thuringiensis (Лепідецид) разом або після розкидання яєць паразитів для контролю личинок.
- Внесення імідаклоприду з поливною водою в період від 8 до 10 днів після висаджування розсади.
- Використання спіноада в разі виявлення ознак появи томатної молі.
- Видалення рослинних залишків відразу після завершення збирання врожаю.
- Сівозміна з культурами, які не є об'єктами харчування для томатної молі.
Основні | |
---|---|
Виробник | BASF |
Країна виробник | США |
Характер дії пестициду | Контактно-системний |
Хімічний склад | Неорганічні |
Шкідливий об'єкт | Білокрилка, Кліщі, Тріпс |
- Ціна: 7 800 ₴/упаковка