Приготування розчину: 25 мл на 10 л води.
Застосування:
Овочеві, ягідні культури, горщикові рослини — 2-3 застосування з моменту висаджування з інтервалом 7 днів.
Плодові, декоративні дерева та чагарники, черевички, хвойники 2-3 літри готового розчину під 1 рослину безпосередньо під час пересадки або висаджування рослини, потім 2-3 оброблення з інтервалом 7 днів.
Роблячи висадку розсади на постійне місце у відкритий ґрунт або пересаджуючи кімнатні рослини, коріння рослин мимоволі зазнає деяких ушкоджень. Як результат, декоративні або городні культури починають хворіти, слабо розвиваються або зовсім гинуть. Щоб зміцнити саджанці та посилити їх ріст, використовують спеціальний препарат Радифарм, що вважається одним із найкращих на сьогодні. Препарат дуже простий у застосуванні, але дія надає на рослини досить сприятливі.
Препарат сприяє швидкому розвитку кореневої системи рослин. Так, бетаїн, який збагачений вітамінами В1, сприяє росту бічних коренів і додаткових. Крім того, обробивши культури цією речовиною, Ви допомагаєте розвиватися кореневій системі набагато краще та рівномірніше. Плюс до всього, після збагачення цим препаратом, рослини більше поглинають воду. Крім іншого, рослини після оброблення бетаїном стають витривалішими та можуть переносити зниження температур. Це означає, що бетаїн, яким збагачений препарат «Радіфарм», позитивно впливає на ріст кореневої системи культур.
Також на багато декоративних і городні рослини сильний сприятливий вплив мають:
— глікозиди, які сприяють підвищенню імунітету культур;
— полісахариди дають рослині здатність вбирати більше поживних речовин і споживаної води;
— триптофан. Завдяки йому кінчики коренів швидше ростуть;
— стероїди поліпшують засвоюваність культур поживних речовин;
— залізо та цинк сприяють активації синтезу хлорофілу й ауктинів. Крім того, завдяки цим речовинам у тканинах прискорюються метаболічні процеси.
Препарат «Радифарм» допомагає культурам швидше адаптуватися після пересадки на постійне місце висадки, не дає розвиватися жування держаків і прискорює ріст відходів.
Хімічний склад:
— 7% полісахариди;
— 0, 2% стероїди;
— 11% поліпептиди;
-1% вільні амінокислоти;
— 0, 2% цинк;
— 0, 04% вітаміни;
— 3% азот.
Рослини обробляють за плюсової температури.
Препарат «Радіфарм» можна використовувати для всіх коренеплодів і овочів. Для кожної культури є написана інструкція до застосування. Наприклад, для картоплі вона має такий вигляд: 15 мл препарату поміщають у воду, місткість якої становить 10 л і розмішують. Поливати рослини треба з розрахунку — на один квадратний метр — 6 літрів розчину.
Часто шанувальники кімнатних зелених насаджень і самі городники застосовують цей засіб не тільки для поливання. Під час пересаджування рослин у розчині замочують коріння. Така процедура буде корисною і для держаків.
Безперечною перевагою засобу є те, що він не несе жодного негативу на посадковий матеріал. Якщо паренки за забувши, випадково залишити в розчині, з ними нічого поганого не трапиться. До речі, такою характеристикою не наділений жоден сучасний засіб.
Крім замочування держаків і розсади, цей препарат знайшов застосування в крапельному поливі та вирощуванні культур, де застосовують гідропоніку. Тут головна перевага «Радіфарму» — повна сумісність із поживними розчинами та добривами.
Застосування препарату для овочів.
Дивлячись на інструкцію, можна сказати, застосування «Радіфарму» гранично просте. Необхідно тільки дотримуватися дозування. Для овочевих культур 15-20 мл засобу розводять у 10 літрах води. На одну рослину необхідно 0,5 л розчину. Оброблення краще відразу здійснювати після садіння. Розсаду обробляють менш концентрованим розчином.
Крім заливання засобу під корінь або крапельного зволоження ґрунту, «Радіфарм» використовують для дощового поливання. Жодного негативу на рослини цей стимулятор не робить.
Як застосовувати «Радифарм» для чагарників і квітів?
Поливаючи цим засобом трав'янисті декоративні культури, відразу після садіння, необхідно дотримуватися такої пропорції — на 1 м2 йде до 600 мл засобу. За тиждень проводять другу обробку. На той самий метраж уже знадобиться до 400 мл розчину. Хатні рослини в горщиках поливають з таким же інтервалом після саджання. 1 мл препарату розкладають в одному літрі води. Якщо виникне потреба, можна за тиждень ще полити. Препарат використовують так само для оброблення ягідних чагарників і фруктових дерев. Тоді в 100 літрах води розбавляють 300 мл препарату. Для дерев і чагарників так само дотримуються двох або трьох разових періодичностей.
Протравлювання насіння:
Засіб «Радифарм» застосовується й під час підготовки насіння до посіву. Під час промислового протравлювання використовують звичайний спосіб. На одну тонну насіння знадобиться 500 мл препарату. Часто, застосовуючи цей засіб, додають «Гідромікс» з розрахунком на 1 т-200 мл.
Використання «Радіфарму» для винограду:
Засіб добре підходить і для лоз. Тут є така ж проста інструкція до застосування препарату. Виноград, як і ягідні чагарники обробляють, попередньо розмішавши в 100 літрах води — 300 мл засобу. Поливку здійснюють навесні через кожні 7 днів. Усього до 3 разів.
Не можна не сказати, що купуючи цей засіб, потрібно бути гранично уважним, позаяк на ринках має місце безліч підробок. Насправді, такі «стимулятори» часто не завдають серйозної шкоди рослинам, але водночас не приносять жодної користі. Купувати «Радіфарм треба в тому разі, коли Ви будете переконані, що як продавець перед Вами стоїть офіційний представник фірми «Валагро». Сам препарат має бути у фірмовому пакованні.
Зовнішні дані «Радіфарма»:
Після приготування рідина має коричневий колір. Дачники частіше купують препарат в однолітрових пляшках. Засіб також продаються по 25 мл у пакетиках або по 5 літрів у каністрах. Термін придатності препарату — мінімум 5 років.
За відгуками стає зрозуміло, що «Радифарм» на сьогодні вважається найкращим стимулятором, за допомогою якого можна досягти великого та якісного врожаю садово-городніх і декоративних культур.
Основні | |
---|---|
Виробник | Valagro |
Країна виробник | Україна |
Користувальницькі характеристики | |
Препаративна форма | Водорозчинний концентрат |
- Ціна: 55 ₴