"АКМ" — НАПІВСИНТЕЧНИЙ ПЛІВКОУТБУВАЛЬНИЙ РЕГУЛЯТОР РОСТУ РОСЛІН АНТИОКСИДАНТНОЇ ДІЇЇ.
ПРИЗНАЧЕННЯ :
- передпосівна обробка насіння сільськогосподарських культур ;
- позакореневе підживлення вегетуючих рослин .
ФАЗИ ВИКОРИСТАННЯ :
- навесні : зернові - фаза виходу в трубку , ріпак - фаза бутонізації , соняшник - 4 - 5 листочків , бобові - початок бутонізації , овочі - фаза 4-5 справжніх листочки , хміль - початок бутонізації .
"АКМ" — МІСТИТИ:
- Плівкоутворювач – адаптоген
- Дістінол – антиоксидант
Різке загострення екологічної ситуації у світі в результаті антропогенного впливу , глобального потепління , нестабільності клімату вимагає нових технологічних підходів для вирішення проблеми адаптації рослин до цих негативних факторів . Тому актуальною проблемою є створення нових препаратів – адаптогенів , здатних підвищувати врожайність культур та якість продукції , зменшувати енерговитрати на її виробництво , а також володіють антиоксидантною дією .Поліпшення адаптивних можливостей рослини сприяє оздоровленню , підтримці рівня врожайності при стресових впливах навколишнього середовища . Тих антиоксидантів , які знаходяться в клітині недостатньо для усунення стресу , тому введення додаткової кількості екзогенних антиоксидантів сприяє підвищенню адаптивних можливостей рослинної клітини .Антиоксидантами називають речовини, які взаємодіють з вільними радикалами і тим самим обривають ланцюгові реакції, тобтогальмують окислення ліпідів і появу токсичних продуктів.
Щоб уникнути вищеперелічених проблем , нашою фірмою спільно з кафедрою хімії Таврійського агротехнічного університету , м Мелітополь , був розроблений напівсинтетичний плівкоутворювальний регулятор росту рослин , адаптоген з антиоксидантною дією “ АКМ ” , який забезпечує підвищення польової схожості насіння , стійкість рослин до температурних стресів , продуктивності , врожайності та якості продукції .
Дістінол - малотоксичний комплексний препарат , що відноситься до групи сірковмісних антиоксидантів фенольного типу . Він стабілізує процеси перекисного окислення ліпідів шляхом стимулювання активності антиоксидантних ферментів і захисту основних клітинних атіоксідантов . Тобто модифікуючий ефект дістінолу полягає в екзогенній індукції природної системи антиоксидантного захисту організму .
Використання “ АКМ ” в сучасні агротехнології при передпосівній обробці насіння і обробці по вегетації сприяє підвищенню продуктивності сільськогосподарських культур на 15 - 30 %, поліпшенню якості продукції ( збільшення вмісту білка і клейковини в зерні пшениці , олії в насінні сняшник , ріпаку та сої , цукру в коренеплодах ) .
Особливо актуальне застосування даного препарату в зонах ризикованого землеробства . Так як виникає необхідність стимулювання проростання насіння і підвищення потенційних можливостей опору рослин до несприятливих агрокліматичних умов .
Адаптація рослин до несприятливих умов зовнішнього середовища , в тому числі до низьких температур в значній мірі залежить від ефективності функціонування антиоксидантної системи що контролює в клітинах рівень активних форм кисню .
Одна з основних проблем землеробства полягає в тому , що посіяне насіння не завжди здатні найкращим чином реалізувати генетичний потенціал продуктивності і врожайності сільськогосподарських культур . При тривалому зберіганні або неправильному зберіганні насіння відбуваються процеси старіння, а також різні інфекції, потрапляючи через мікротравми, призводять до зниження і втрати схожості, падіння продуктивності дорослих рослин. У механізмі старіння насіння провідна роль відводиться вільнорадикальному окисленню різних клітинних структур .
Для його уповільнення і використовують “ АКМ ” .
Передпосівна обробка насіння соняшнику та сої препаратом “ АКМ ” стимулює процеси післязбиральної дозрівання насіння і сприяє зменшенню в вирощених насінні вміст вільних жирних кислот , стабілізує процеси окислення . Після тривалого зберігання зерно, вирощене із застосуванням “ АКМ ” для протруювання відрізняється тим , що в ньому зберігаються краще каротиноїди , вітамін Е і особливо фосфоліпіди . Таке зерно зберігається довше і без втрат основних поживних речовин . Передпосівна обробка насіння “ АКМ ” підвищує польову схожість в середньому на 15 – 32 % , продуктивну кущистість до 36 % , масу 1000 зерен на 14 % . Підвищує врожайність в середньому на 2-4 ц / га, зберігає якість і біологічну цінність масла , підвищує вміст клейковини до 2 % , білка на 0,7 % . В цілому, підвищує рівень, рентабельності на 12,8-16,1 %.
“ АКМ ” при передпосівній обробці насіння виконує функцію неспецифічного індуктора захисних функцій рослин , що призводить до підвищення їх стійкості до хвороб .
Антиоксидантний ефект даного препарату проявляється насамперед , у захисті від переокислення основних тканинних біооксідантів . Він уповільнює руйнування цих біооксідантів в умовах низькотемпературного стресу , що позитивно впливає на виживання проростків , попереджає зниження активності ферментів антиоксидантного захисту .
ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ “ АКМ ” ПО ВЕГЕТАЦІЇ :
- сприяє підвищенню стійкості рослин до несприятливих умов зовнішнього середовища ;
- посилює фотосинтетичну активність рослин, допомагаючи подолати затримки в розвитку ;
- дозволяє рослині ефективніше використовувати власні гормони , які прискорюють вироблення рослинами гормонів росту ;
- зміцнює стінки клітин рослини , підвищує при цьому природні бар'єри на шляху хвороб ;
- підвищує ефективність застосування ЗЗР , дозволяючи знизити їх норми витрати ;
Рослини накопичують більше вітамінів , токоферолів та ін. Необхідні корисні речовини , а нітратів відповідно менше . За рахунок цього продукція виходить більш екологічно чистою .
НОРМА ВІТРАТІ :
- при протруюванні насіння - 0,2 л на 1 т;
- обприскування рослин у період вегетації – 0,5 л на 1га .
РОБОЧИЙ РОЗЧИН № 1 НА 1 Т :
- в ємність протруювача залити 5 л води ;
- додати необхідну кількість протруйника ;
- додати 0,2 л препарату “ АКМ “ ;
- ретельно перемішати ;
- додати води до повного об'єму ;
- норма витрати робочого розчину 10 л / т .
Розчин готовий до застосування !
РОБОЧИЙ РОЗЧИН № 2 НА 1 ГА :
- в ємність обприскувача , залити 100 л води ;
- додати 0,5 л препарату “ АКМ “ ;
- додати води до повного об'єму ;
- норма витрати робочого розчину 100 - 300 л / га .
Розчин готовий до застосування !
СУМІСНІСТЬ : З усіма зареєстрованими в Україні агрохімікатами , бактеріальними препаратами , мікроелементами , пестицидами , крім лужних .
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ : Перед протруюванням насіннєвий матеріал повинен бути ретельно очищеним , і відкалібрований . Робочий розчин готується безпосередньо перед протруєнням або обприскуванням .Всі робочі розчини використовувати протягом доби .
ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ : При використанні препарату “ АКМ “ досить дотримуватися звичайних заходів безпеки .
ЗБЕРІГАННЯ : Препарат необхідно зберігати в складських приміщеннях призначених для зберігання пестицидів і агрохімікатів , в герметично закритій без пошкоджень заводській упаковці . Зберігати при температурі від плюс 40 ° С до мінус 40 ° С . Термін зберігання - 3 роки
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Реаком |
Країна виробник | Україна |
Вид добрива | Мікродобриво |
- Ціна: 9 ₴